Lot of Europa league games tonight!!
Thursday 27 August 2020
First qualifying round
Almaty Ortalyk Stadion Almaty
Kairat (KAZ)
15:00
FC Noah (ARM)
LINE-UPS
First qualifying round
Kazhimukan Munaytpasov Shymkent
Ordabasy (KAZ)
15:00
Botoşani (ROU)
LINE-UPS
First qualifying round
Ventspils Olimpiskais Centrs Ventspils
Ventspils (LVA)
15:00
Dinamo-Auto (MDA)
LINE-UPS
First qualifying round
Gradski Stadium Banja Luka Banjaluka
Borac (BIH)
15:30
Sutjeska (MNE)
LINE-UPS
First qualifying round
Niko Dovana Durres
Teuta (ALB)
15:30
Beitar Jerusalem (ISR)
LINE-UPS
First qualifying round
Kadriorg Tallinn
Kalju (EST)
15:30
Mura (SVN)
LINE-UPS
First qualifying round
Dinamo Stadion Minsk
Dinamo Minsk (BLR)
16:00
Piast (POL)
LINE-UPS
First qualifying round
Victoria Stadium Gibraltar
Lincoln Red Imps (GIB)
16:30
Union Titus Petange (LUX)
First qualifying round
Kapital Bank Arena Sumgayit
Sumqayıt (AZE)
17:00
Shkëndija (MKD)
First qualifying round
Republican Stadium after Vazgen Sargsyan Yerevan
Alashkert (ARM)
17:00
Renova (MKD)
First qualifying round
GSP Stadium Nicosia
Apollon (CYP)
17:00
Saburtalo (GEO)
First qualifying round
Aspmyra Bodo
Bodø/Glimt (NOR)
17:00
Kauno Žalgiris (LTU)
First qualifying round
8 KM Stadionu Baku
Neftçi (AZE)
17:00
Shkupi (MKD)
First qualifying round
Sóstói Szekesfehervar
Fehérvár (HUN)
17:30
Bohemians (IRL)
First qualifying round
Stadion Stožice Ljubljana
Olimpija Ljubljana (SVN)
17:30
Víkingur Reykjavík (ISL)
First qualifying round
Stadiumi Fadil Vokrri Pristina
Gjilani (KOS)
18:00
APOEL (CYP)
First qualifying round
Mikheil Meskhi-2 Tbilisi
Locomotive Tbilisi (GEO)
18:00
Universitatea Craiova (ROU)
First qualifying round
Bulgarska Armia Stadion Sofia
CSKA-Sofia (BUL)
18:00
Sirens (MLT)
First qualifying round
Sammy Ofer Stadium Haifa
M. Haifa (ISR)
18:00
Željezničar (BIH)
First qualifying round
Shafa Baku
Keşla (AZE)
18:00
Laç (ALB)
First qualifying round
Rheinpark Stadion Vaduz
Vaduz (LIE)
18:00
Hibernians (MLT)
First qualifying round
Ceres Park Aarhus
AGF (DEN)
18:00
Honka (FIN)
First qualifying round
Malmö New Stadium Malmo
Malmö (SWE)
18:00
Cracovia (POL)
First qualifying round
Stockholms Stockholm
Hammarby (SWE)
18:00
Puskás Akadémia (HUN)
First qualifying round
Lerkendal Stadion Trondheim
Rosenborg (NOR)
18:00
Breidablik (ISL)
First qualifying round
LFF stadionas Vilnius
Žalgiris (LTU)
18:00
Paide (EST)
First qualifying round
Kaplakrikavöllur Hafnarfjördur
FH (ISL)
18:15
Dunajská Streda (SVK)
First qualifying round
Park Hall Oswestry
TNS (WAL)
18:30
Žilina (SVK)
First qualifying round
Stroitel Soligorsk
Shakhtyor (BLR)
18:30
Sfintul Gheorghe (MDA)
First qualifying round
Ha Moshava Petah Tikva
H. Beer-Sheva (ISR)
18:45
Dinamo Batumi (GEO)
First qualifying round
Gradski Stadion Podgorica Podgorica
Iskra (MNE)
19:00
Lokomotiv Plovdiv (BUL)
First qualifying round
Stadionul Zimbru Chisinau
Petrocub (MDA)
19:00
Backa Topola (SRB)
First qualifying round
Arena Kombëtare Tirana
Kukës (ALB)
19:00
Slavia Sofia (BUL)
First qualifying round
Centenary Ta' Qali
Valletta (MLT)
19:00
Bala (WAL)
First qualifying round
NK Zrinjski Mostar
Zrinjski (BIH)
19:00
Differdange (LUX)
First qualifying round
Tórsvøllur Torshavn
B36 (FRO)
19:00
Levadia (EST)
First qualifying round
Stade de Genève Geneva
Servette (SUI)
19:15
Ružomberok (SVK)
First qualifying round
Arena Națională Bucharest
FCSB (ROU)
19:30
Shirak (ARM)
First qualifying round
Fir Park Motherwell
Motherwell (SCO)
19:45
Glentoran (NIR)
First qualifying round
Pittodrie Aberdeen
Aberdeen (SCO)
19:45
NSÍ (FRO)
First qualifying round
Stadion Ljudski vrt Maribor
Maribor (SVN)
19:45
Coleraine (NIR)
First qualifying round
Stadion Miejski Poznan
Lech (POL)
20:00
Valmiera (LVA)
First qualifying round
Stadion FK Partizan Belgrade
Partizan (SRB)
20:00
RFS (LVA)
First qualifying round
Tallaght Stadium Dublin
Shamrock Rovers (IRL)
20:00
Ilves (FIN)
First qualifying round
Új Hidegkuti Nándor Stadium Budapest
Honvéd (HUN)
20:00
Inter Turku (FIN)
Thursday 27 August 2020
First qualifying round
Almaty Ortalyk Stadion Almaty
Kairat (KAZ)
15:00
FC Noah (ARM)
LINE-UPS
First qualifying round
Kazhimukan Munaytpasov Shymkent
Ordabasy (KAZ)
15:00
Botoşani (ROU)
LINE-UPS
First qualifying round
Ventspils Olimpiskais Centrs Ventspils
Ventspils (LVA)
15:00
Dinamo-Auto (MDA)
LINE-UPS
First qualifying round
Gradski Stadium Banja Luka Banjaluka
Borac (BIH)
15:30
Sutjeska (MNE)
LINE-UPS
First qualifying round
Niko Dovana Durres
Teuta (ALB)
15:30
Beitar Jerusalem (ISR)
LINE-UPS
First qualifying round
Kadriorg Tallinn
Kalju (EST)
15:30
Mura (SVN)
LINE-UPS
First qualifying round
Dinamo Stadion Minsk
Dinamo Minsk (BLR)
16:00
Piast (POL)
LINE-UPS
First qualifying round
Victoria Stadium Gibraltar
Lincoln Red Imps (GIB)
16:30
Union Titus Petange (LUX)
First qualifying round
Kapital Bank Arena Sumgayit
Sumqayıt (AZE)
17:00
Shkëndija (MKD)
First qualifying round
Republican Stadium after Vazgen Sargsyan Yerevan
Alashkert (ARM)
17:00
Renova (MKD)
First qualifying round
GSP Stadium Nicosia
Apollon (CYP)
17:00
Saburtalo (GEO)
First qualifying round
Aspmyra Bodo
Bodø/Glimt (NOR)
17:00
Kauno Žalgiris (LTU)
First qualifying round
8 KM Stadionu Baku
Neftçi (AZE)
17:00
Shkupi (MKD)
First qualifying round
Sóstói Szekesfehervar
Fehérvár (HUN)
17:30
Bohemians (IRL)
First qualifying round
Stadion Stožice Ljubljana
Olimpija Ljubljana (SVN)
17:30
Víkingur Reykjavík (ISL)
First qualifying round
Stadiumi Fadil Vokrri Pristina
Gjilani (KOS)
18:00
APOEL (CYP)
First qualifying round
Mikheil Meskhi-2 Tbilisi
Locomotive Tbilisi (GEO)
18:00
Universitatea Craiova (ROU)
First qualifying round
Bulgarska Armia Stadion Sofia
CSKA-Sofia (BUL)
18:00
Sirens (MLT)
First qualifying round
Sammy Ofer Stadium Haifa
M. Haifa (ISR)
18:00
Željezničar (BIH)
First qualifying round
Shafa Baku
Keşla (AZE)
18:00
Laç (ALB)
First qualifying round
Rheinpark Stadion Vaduz
Vaduz (LIE)
18:00
Hibernians (MLT)
First qualifying round
Ceres Park Aarhus
AGF (DEN)
18:00
Honka (FIN)
First qualifying round
Malmö New Stadium Malmo
Malmö (SWE)
18:00
Cracovia (POL)
First qualifying round
Stockholms Stockholm
Hammarby (SWE)
18:00
Puskás Akadémia (HUN)
First qualifying round
Lerkendal Stadion Trondheim
Rosenborg (NOR)
18:00
Breidablik (ISL)
First qualifying round
LFF stadionas Vilnius
Žalgiris (LTU)
18:00
Paide (EST)
First qualifying round
Kaplakrikavöllur Hafnarfjördur
FH (ISL)
18:15
Dunajská Streda (SVK)
First qualifying round
Park Hall Oswestry
TNS (WAL)
18:30
Žilina (SVK)
First qualifying round
Stroitel Soligorsk
Shakhtyor (BLR)
18:30
Sfintul Gheorghe (MDA)
First qualifying round
Ha Moshava Petah Tikva
H. Beer-Sheva (ISR)
18:45
Dinamo Batumi (GEO)
First qualifying round
Gradski Stadion Podgorica Podgorica
Iskra (MNE)
19:00
Lokomotiv Plovdiv (BUL)
First qualifying round
Stadionul Zimbru Chisinau
Petrocub (MDA)
19:00
Backa Topola (SRB)
First qualifying round
Arena Kombëtare Tirana
Kukës (ALB)
19:00
Slavia Sofia (BUL)
First qualifying round
Centenary Ta' Qali
Valletta (MLT)
19:00
Bala (WAL)
First qualifying round
NK Zrinjski Mostar
Zrinjski (BIH)
19:00
Differdange (LUX)
First qualifying round
Tórsvøllur Torshavn
B36 (FRO)
19:00
Levadia (EST)
First qualifying round
Stade de Genève Geneva
Servette (SUI)
19:15
Ružomberok (SVK)
First qualifying round
Arena Națională Bucharest
FCSB (ROU)
19:30
Shirak (ARM)
First qualifying round
Fir Park Motherwell
Motherwell (SCO)
19:45
Glentoran (NIR)
First qualifying round
Pittodrie Aberdeen
Aberdeen (SCO)
19:45
NSÍ (FRO)
First qualifying round
Stadion Ljudski vrt Maribor
Maribor (SVN)
19:45
Coleraine (NIR)
First qualifying round
Stadion Miejski Poznan
Lech (POL)
20:00
Valmiera (LVA)
First qualifying round
Stadion FK Partizan Belgrade
Partizan (SRB)
20:00
RFS (LVA)
First qualifying round
Tallaght Stadium Dublin
Shamrock Rovers (IRL)
20:00
Ilves (FIN)
First qualifying round
Új Hidegkuti Nándor Stadium Budapest
Honvéd (HUN)
20:00
Inter Turku (FIN)